Bob Saint-Claire je čtveřice českých muzikantů:

 

Václav Březina *baskytara *bassguitar
Narozen 1981 v Praze. Absolvoval Vyšší odbornou školu ekonomicko-právní. V současné době studuje Mezinárodní vysokou školu podnikatelství a práva v Praze. Dva roky byl členem dětského pěveckého sboru Sedmihlásek. Účinkoval v cyklu televizních pořadů pro děti a mládež Hodina zpěvu. Na baskytaru hraje od svých 16 let. Od roku 1999 byl žákem rockové školy Come To Jam pod vedením Petra Pavlíka (Yo Yo Band). Nyní navštěvuje hodiny baskytary u Tomáše Uhlíka (Jazz Efterrätt) v ZUŠ Charlotty Masarykové. Působil v kapelách The Teables, Somnium, BluesEnds.

     
 
Filip Černý *kytara *guitars, kaoss pad, voice, theremivox
Narozen 10. 2. 1977 v Praze. Hudební samouk. Behěm let 93-95 navštěvoval kytarové lekce ve škole Come To Jam v Praze. Hrál hlavně v rockových skupinách a jazzové skupině Jazztet. Na jaře 2004 se setkává s Janem faixem ve skupině Unifiction a vzápětí začíná jeho spolupráce s BluesEnds, která postupně přerůstá v projekt Bob Saint-Claire. V létě 2006 společně s Janem a dalšími muzikanty zakládají volnější elektronickou formaci Fifi'n'ka. Je jedním z mála českých hráčů na theremin, ale hraje jen příležitostně. V civilním životě se věnuje grafickému designu, reklamní a marketingové činnosti. Mezi hudebníky je uznávaným grafikem a mezi grafiky respektovaným hudebníkem.
     
 
Jan Faix *klávesy *keyboards, looper, voice
Narodil se 10. listopadu roku 1980 v Praze. Od dětství byl obklopen velkým množstvím podnětů hudebních i výtvarných a tvořil si nadhled svou schopností abstraktního vnímání.
K hudební tvorbě jej brzy přivedl jeho otec, uznávaný klávesista. Jan studoval piáno od svých deseti let a právě v této době začal též experimentovat se zvukovou technikou. V hudební oblasti se vzdělával i nadále jak na školách tak podstatnou měrou ve svém volném čase. Velmi jej v raném období ovlivnila tvorba např. Zawinul Syndicate, Jana Hammera, Yes, Milese Davise nebo Erika Satieho. Současně se zajímá o filozofii, literaturu a filozofii v literatuře.
První zkušenost s hraním v kapele jej potkala během studia na pedagogické fakultě Karlovy univerzity, kdy vstoupil do kapely BlueSense později přejmenovanou na BluesEnds. Do současnosti prošel mnoha projekty, které obohatil svým invenčním stylem hry, velkou měrou experimentujícím se zvuky. Hledání různých rozměrů hudby je určující pro jeho osobní vývoj a směr dalších kroků.
Vyučuje český jazyk a hudební výchovu na pražském víceletém gymnáziu. Kromě sólového vystupování a studiových projektů se angažuje ve formacích Unifiction, Music Screen Show, Noise Pictures, Bob Saint-Claire či Fifi'n'ka.
     
 
Marian Petržela *bicí *drums
Narozen 1980 v Praze. Absolvoval dva cykly hry na klavír na lidové škole umění. Vystudoval gymnázium s hudebním zaměřením. Od svých 15ti let se věnuje hře na bicí nástroje. Nejprve jej vedl jeho otec Jaromír Helešic, nyní se rozvíjí samostatně. V 18ti letech začal profesionálně vystupovat. Prošel formacemi jako např. Cleanhead Philęs blues band, Impuls fusion group Zdeňka Fišera, Kush trio (jazz) nebo BluesEnds (fusion). Absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v současné době působí ve školství. Dále hrál v seskupeních Grape, Noise Pictures (free music improvisation) a skupině Romana Pokorného.

 

 

© Bob Saint-Claire 2009 ||| © krilin design